Nie przeciągaj struny! Czyli jakie struny kupić, żeby było dobrze 0
Nie przeciągaj struny! Czyli jakie struny kupić, żeby było dobrze

W życiu każdego gitarzysty przychodzi taki moment, kiedy trzeba zmienić struny. Doświadczeni gitarzyści mają swoje ulubione struny - konkretną grubość konkretnej marki. Jednak ci, którzy grają od niedawna i ci, którzy po prostu nie przetestowali przynajmniej parunastu różnych kompletów mają prawo zastanawiać się jakie struny należy kupić? W tym wpisie podpowiadam, czym kierować się przy wyborze strun oraz na jakie marki wato zwrócić uwagę ze względu na stosunek ceny do jakości. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego postu będziecie już wiedzieli, jakie struny kupić.

czytaj całość »
Czy czas na zmianę? Jak często wymieniać struny w gitarze 0
Czy czas na zmianę? Jak często wymieniać struny w gitarze

W życiu każdego gitarzysty przychodzi taki moment, kiedy trzeba zmienić struny. Doświadczeni gitarzyści doskonale wiedzą, kiedy jest na to odpowiedni czas. Jednak ci, którzy grają od niedawna, lub po prostu nie grają na tyle często, by samemu do tego dojść mogą zastanawiać się jak często wymieniać struny w gitarze. W tym wpisie staram się odpowiedzieć na to pytanie. Mam nadzieję, że przedstawiłam temat na tyle obszernie, byście po lekturze tego postu potrafili sobie odpowiedzieć: czy czas już zmienić struny?

czytaj całość »
Kolorowe muzyczne warsztaty czyli jak wykorzystywać Bum Bum Rurki podczas zajęć w szkole czy przedszkolu 0
Kolorowe muzyczne warsztaty czyli jak wykorzystywać Bum Bum Rurki podczas zajęć w szkole czy przedszkolu

Bum Bum Rurki wraz z systemem Chroma-Notes to świetne narzędzie edukacyjne. Jednak duża część nauczycieli, którzy nie posiadają przygotowania muzycznego, ma spore obawy czy będą w stanie poprowadzić zajęcia. Warsztaty Bumbumrurkowe mają na celu rozwianie tych niepewności, pokazanie, w jaki sposób uruchamiając wyobraźnię możecie poprowadzić świetne zajęcia, stworzyć niepowtarzalny klimat i wzbudzić radość wśród uczestników.

czytaj całość »
Wyprawka młodego gitarzysty czyli nasze gitarowe TOP 3 0
Wyprawka młodego gitarzysty czyli nasze gitarowe TOP 3

Wraz z pierwszym dzwonkiem rosną zapotrzebowania na zeszyty, flamastry, ołówki i długopisy. O podręcznikach nikt już za bardzo nie myśli. Choć w szkołach muzycznych cały czas każdy dba o odpowiednią wyprawkę książkową. A gdy rozpoczyna się naukę gry na instrumencie, choćby gitarze, to pojawia się jeszcze konieczność zakupu instrumentu. Możemy Wam w tym pomóc! Przygotowaliśmy zestaw młodego gitarzysty, na który składa się przede wszystkim gitara dopasowana wielkością do dziecka (wysokości ciała) oraz pokrowiec, który dobrze będzie chronił instrument podczas transportu. 

czytaj całość »
Zakochaj się w Ukulele na wiosnę :) 0
Zakochaj się w Ukulele na wiosnę :)

Większości z nas UKULELE kojarzy się z Hawajami, z kwiatami na szyi oraz pokaźnych rozmiarów panem śpiewającym "Somewhere over the rainbow". Skojarzenia z Hawajami są słuszne, to właśnie tam powstał ten instrument. Korzeni muzykowania na ukulele możemy jednak szukać znacznie wcześniej w Portugalii. Dziś słów kilka o fenomenie ukulele!

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl