Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Jak sprawdzamy przed wysłaniem i jak pakujemy gitary w Gitaraibas.pl? 0
Jak sprawdzamy przed wysłaniem i jak pakujemy gitary w Gitaraibas.pl?

Dlaczego Gitaraibas?

Kupowanie w Internecie bywa loterią. Jak więc zdecydować się na zakup online gitary, czy ukulele nie dotykając instrumentu, który ma być naszym towarzyszem przez miesiące i lata? Jak być pewnym, że niestarannie wykonane progi nie poranią naszych rąk, lub że gitara nie będzie miała niedomalowanego bindingu?
Nasza rada - wybierajcie sprawdzone sklepy! W Gitaraibas przykładamy się do sprawdzenia i przygotowania każdego instrumentu, który ma trafić w Wasze ręce.
Przeczytajcie jak wygląda u nas ten proces, lub przejdźcie na koniec artykułu, gdzie zamieściliśmy film na ten temat.
 

Krok 1. - oględziny wzrokowe

Instrument, który otrzymujemy od dystrybutora najpierw po prostu dokładnie oglądamy. Przypatrujemy się, czy nie ma on jakichś widocznych uszkodzeń, czy nie rozkleja się, czy nie ma wad lakieru. Uszkodzenia fabryczne zawsze mogą się zdarzyć, ale my chcemy być pewni, że gitara z defektem nie trafi do Kupującego.
 

Test progów

Brzmi poważnie, a wykonuje się go banalnie prosto. Test polega na przeciągnięciu palcem wzdłuż boku podstrunnicy. Progi zakończone ostrymi krawędziami mogą powodować dyskomfort podczas gry, a nawet skaleczenie. Dlatego taki prosty test jest gwarantem komfortu nauki i gry.
 

Strojenie

W następnym kroku wstępnie nastrajamy instrument. Kiedy dostaniecie gitarę do swoich rąk, powtórzycie ten krok - z racji nowych strun i transportu, gitara zapewne i tak dotrze rozstrojona. Nam jednak pozwala to na wykonanie kolejnego testu.
 

Dźwięk

Każda gitara i ukulele będzie miała charakterystyczne dla siebie brzmienie. Często to właśnie to ono przesądza o wyborze takiego, czy innego modelu. O gustach nie dyskutujemy i ten wybór pozostawiamy Wam, często nagrywając próbki dźwiękowe, które pomagają podjąć decyzję. Nie pozwalamy sobie jednak na wysyłkę sprzętu, który nie brzmi czysto. Dlatego sprawdzamy prawidłowe wydobycie dźwięku na progach i weryfikujemy, czy struny czasami nie obijają się o progi.
 

Pakowanie

Instrument sprawdzony? Pozostaje tylko (i aż!) zapakowanie. Stosujemy zawsze kilka poziomów zabezpieczeń. Kolejno:
- Wkładamy gitary w oryginalną folię. Jeśli zakupiona została gitara lub ukulele wraz z pokrowcem, używamy go i daje to dodatkową warstwę ochronną.
- Owijamy całość folią bąbelkową.
- Instrument wkładamy do oryginalnego kartona, do którego również wkładamy dowód zakupu.
- Gitarę lub ukulele w oryginalnym kartonie zabezpieczamy dodatkowym kartonem.
- Na koniec owijamy całość folią typu strecz i taśmą samoprzylepną.
Na naszych paczkach zawsze umieszczamy również oznaczenie "ostrożnie"!
 
Teraz pozostaje już tylko przekazać paczkę w ręce kuriera i czekać na informację o pierwszych wrażeniach nowego właściciela. Nasz adres mailowy: sklep@gitaraibas.pl pozostaje do Waszej dyspozycji.
 
Cały proces - od przyjęcia i rozpakowania gitary od dystrybutora, aż do wysyłki - możecie zobaczyć na poniższym filmiku:
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl