Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Jak wybrać gitarę dla dziecka? 0
Jak wybrać gitarę dla dziecka?

Jak wybrać gitarę dla dziecka? Podstawa wyboru.

Cztery podstawy zakupu, bez których nie zaczynam rozmowy o brzmieniu czy kolorze gitary dla dziecka, to:
1. Rozmiar gitary.
2. Wykończenie progów (podstunnicy).
3. Akcja strun czyli odległość strun od gryfu.
4. Grubość gryfu.
Co to oznacza?

Rozmiar gitary koniecznie dostosuj do wzrostu dziecka. Jeżeli chciałbyś zaoszczędzić i kupić 8-latkowi gitarę na lata w pełnym rozmiarze 4/4, to możesz po jakimś czasie dowiedzieć się od dziecka, że jemu już przeszedł zapał (choć dobrze mu szło) i gitara wyląduje w kącie za szafą. Co więcej Twój młody gitarzysta zniechęci się na tyle, że nie będzie już chciał więcej sięgnąć po gitarę. I twoje zdenerwowanie bezsensownie wydanymi pieniędzmi będzie jeszcze większe.

Dlatego zwróć uwagę na rozmiar gitary: pudło gitary, długość oraz grubość gryfu w mniejszych rozmiarach gitar są dostosowane do wzrostu dziecka, tak aby maluch mógł swobodnie korzystać z instrumentu, a jego dłonie nie męczyły się. Poza tym sprawdź czy progi gitary są właściwie osadzone na podstrunnicy (nie wystają z boku gryfu). I na koniec poproś dziecko, aby dociskało struny do gryfu - jeśli struny będą za daleko od gryfu dziecięca ręka zacznie się szybko męczyć i dziecko z pewnością Cię o tym tak czy inaczej poinformuje (a gitara wyląduje w kącie).

Wszystko o czym piszę powyżej sprawdzamy wraz z dziećmi z zaprzyjaźnionego Studium Świata Gitary zanim rodzic zakupi gitarę w sklepie gitaraibas.pl.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując gitarę dla dziecka?

Po pozytywnej weryfikacji, możemy przejść do sprawdzania strojenia gitary. I tu ważne jest wykonanie i osadzenie kluczy gitarowych na główce instrumentu. To one właśnie będą odpowiedzialne za to jak szybko gitara będzie się rozstrajać. Ważne jest również czy wydobywane na progach dźwięki są czyste, czyli czy uderzenie w strunę nie powoduje brzęczenia na progach. Oto przykład: 3 próg lekko odstający, będzie dotykał strunę dociśniętą na 2 progu, występuje wtedy brzydkie brzęczenie. A wiadomo bez czystego dźwięku nie ma dobrej gry - nawet akordowej.

I dopiero w tym momencie możemy pomówić o brzmieniu gitary. Dlaczego piszę o tym na końcu? Bo w przypadku najmłodszych, początkujących gitarzystów, ta kwestia jest najmniej istotna. Ważniejsze są walory wygody gry, ewentualnie koloru gitary, natomiast brzmienie gitary dzieci docenią dopiero po czasie. Oczywiście im lepsze brzmienie, tym przyjemniejsze wrażenia słuchowe, i oczywiście możemy brać to pod uwagę przy doborze gitary. Nie może być to jednak podstawowy czynnik, który decyduje o tym jaką gitarę zakupimy. W przypadku gitar dla dzieci są ważniejsze kwestie.

Ostatni etap - kupno gitary

Tak przygotowani możecie wyruszyć na poszukiwania gitary dla dziecka. Wiecie co sprawdzać i dlaczego. Jednak najbardziej zachęcam Was do skorzystania z pomocy i wsparcia doświadczonego sprzedawcy, nauczyciela i gitarzysty w jednej osobie. Takich ludzi znajdziecie w naszym sklepie gitarowym w Poznaniu. Dodatkowo, jak już wspomniałem, gitary testują u nas same dzieci. I dlatego mamy pewność, że polecane Wam produkty są dla nich jak najbardziej odpowiednie!

Na zakończenie jeszcze jedna uwaga: przy zakupie pierwszej gitary, nie chodzi o zainwestowanie sporej sumy pieniędzy a jedynie wystarczającej (chyba, że dziecko będzie kształcić się w szkole muzycznej). Zachęcam Was do zakupu przede wszystkim sprawdzonych i "ogranych" gitar. Na droższe modele z wyższej półki przyjdzie czas, kiedy dziecko zacznie grać i samo będzie chciało rozwijać swoją pasję.

Gitary dla dzieci sprawdzone w profesjonalnym studiu!

W naszym sklepie sprowadzając gitary bierzemy pod uwagę wszystkie kwestie, o których wspomniałem wyżej.
Oto kilka przykładów gitar, które polecamy Wam szczególnie:

 


Gitara klasyczna dla dzieci Alvera ACG 100 rozmiar 1/4 kolor zielony
Gitara klasyczna Cuenca 5 rozmiar 4/4 kolor naturalnyGitary dla dzieciGitara klasyczna dla dzieci Alvera ACG 100 Black rozmiar 1/2 kolor czarnyGitara klasyczna dla dzieci Prima CG-1 PK rozmiar 1/2 kolor różowy 

 

Gitara dla 4-6 latków:

Prima CG-1 WA- gitara 1/4  kolor naturalny ciemny 205 zł
Prima CG-1 SB gitara 1/4 - kolor sunburst
 205 zł
Alvera ACG 100 Redburst - gitara 1/4  kolor czerwony 289 zł

Gitara dla 6-8 latków:

Alvera ACG 100 1/2 Blueburst - gitara 1/2 kolor niebieski 299 zł
Alvera ACG 100 1/2 Natural - gitara 1/2 kolor naturalny
299 zł
Ever Play Taiki Zebrano - gitara 1/2 zebrowe boki 449 zł

Gitara dla 8-11 latków

Prima CG-1 WA - gitara 3/4 kolor ciemny naturalny 232 zł
Alvera ACG 100 3/4 Natural - gitara 3/4 kolor naturalny
309 zł
Alvera ACG 100 3/4 Redburst - gitara 3/4 kolor czerwony
309 zł
Alvera ACG 100 3/4 Blueburst - gitara 3/4 kolor niebieski 309 zł
Cordoba Protege C-1 z pokrowcem - gitara 3/4 kolor naturalny
 729 zł

Gitara dla młodzieży (powyżej 12 lat)
Cordoba C-1 4/4 z pokrowcem- gitara 4/4 kolor naturalny 779 zł
Cuenca 5 - gitara 4/4 kolor naturalny
 1099 zł
Kremona Soloist Fiesta F65C - gitara 4/4 kolor naturalny
 1248 zł

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl