Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Jaki zestaw Bum Bum Rurek wybrać? 0
Jaki zestaw Bum Bum Rurek wybrać?

Jakie Bum Bum Rurki wybrać?

Odpowiednio dobrany zestaw Bum Bum Rurek to taki, który sprawdzi się w pracy z grupą w jakiej akurat chcesz ich użyć. Niby proste, ale trzeba trochę poznać ten instrument, aby to dopasowanie się udało. Istotna jest nie tylko wielkość zestawu, który zakupisz, ale i jego konfiguracja. Dzięki temu zaangażujesz całą grupę i dostosujesz do niej poziom muzycznych wyzwań.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i zobacz jaki zestaw proponujemy w jakiej sytuacji.

Bum Bum Rurki w przedszkolu

Grupy dzieci przedszkolnych to zazwyczaj ok. 20 dzieci. Biorąc pod uwagę zakres piosenek, zabaw i animacji, proponujemy korzystać z dźwięków diatonicznych, czyli odpowiedników białych klawiszy w fortepianie. Na tych dźwiękach bez problemu zagramy sporo najprostszych piosenek, jak i przeprowadzimy mnóstwo zabaw i animacji. Odpowiednie Rurki znajdziecie w tych dwóch zestawach:

Duży zestaw Bum Bum Rurek do przedszkola

Zestaw Przedszkolny Duży

Zestaw zawiera 28 rurek. Oprócz Bum Bum Rurek w zestawie otrzymujemy:
- książeczkę Bum Bum Przedszkole, w której zawarte są przykłady zabaw dla najmłodszych,
- komplet oktawatorów (8 sztuk), które po nałożeniu na Bum Bum Rurkę obniżają dany dźwięk o oktawę w dół. Dzięki temu poszerzamy zakres dźwięków.
Wszystko to spakowane jest w duży, czerwony Bum Bum Rurkowy worek.

Mały zestaw Bum Bum Rurek do przedszkola

Zestaw Przedszkolny Mały

W tym zestawie jest troszkę mniej Bum Bum Rurek - 20 sztuk. Dołączona jest do niego również książeczka Bum Bum Przedszkole i worek.
Ten zestaw proponujemy mniejszym grupom i lub dla najmłodszych dzieci.

Bum Bum Rurki w szkole podstawowej

W szkole podstawowej możemy już rozwinąć skrzydła grając piosenki oparte o większy zakres dźwięków. Tutaj na pewno skorzystamy z dźwięków nie tylko diatonicznych ale i chromatycznych (odpowiadającym czarnym klawiszom fortepianu). Skalę Bum Bum Rurek wykorzystamy też nie tylko w jednej oktawie, możemy ją poszerzyć do praktycznie 3 oktaw. Do tego służą oktawatory, Bum Bum Rurki basowe i sopranowe.

Zestaw Bum Bum Rurek klasowy

Zestaw Klasowy

Jest to najbardziej rozbudowany zestaw zawierający aż 41 rurek. Wśród nich znajdują się dźwięki diatoniczne, chromatyczne w zakresie jednej oktawy, oraz rurki sopranowe poszerzające skalę w górę. Do gry w niższej oktawie posłużą oktawatory zawarte w zestawie, które po nałożeniu, jak wcześniej wspomnieliśmy, obniżają dźwięk Bum Bum Rurki o oktawę w dół. W zestawie otrzymujemy również grę multimedialną "Przybij rurkę”.

Zestawy basowe Bum Bum Rurki

Zestawy Basowe

Zestaw Klasowy możemy poszerzyć jeszcze o Bum Bum Rurki basowe. Są to najdłuższe rurki grające najniższymi dźwiękami. Z racji ich długości nie polecamy ich dla przedszkoli. Najmłodsze dzieci nie poradzą sobie z ich uderzaniem, jednak młodzież zrobi z nich wspaniały, świetnie brzmiący użytek.
Zestaw basowy diatoniczny znajdziecie TUTAJ a zestaw basowy chromatyczny - TUTAJ.

Zestaw pełny Bum Bum Rurki

Zestaw Pełny

W przypadku dużych grup możemy też powiększyć nasz zestaw o wszystkie rurki, po jednym dźwięku. W tym zestawie mamy aż 32 rurki - po jednym dźwięku całej 2 ½ oktawowej skali dostępnych Bum Bum Rurek. Polecamy go jednak raczej jako rozszerzenie wcześniej zakupionych zestawów.

Bum Bum Rurki rodzinnie

Chcąc pobawić się Bum Bum Rurkami w małej, kilkuosobowej grupie wystarczy nam mała ilość Bum Bum Rurek, jednak warto zaopatrzyć się w pełen zakres dźwięków diatonicznych i chromatycznych. Zestawy który spełnią te kryteria to:

Zestaw Bum Bum Rurek do karaoke

Zestaw Karaoke

W komplecie znajduje się zestaw Bum Bum Rurek diatonicznych, chromatycznych, śpiewnik "Znane piosenki" z kolorowymi nutkami oraz gra multimedialna "Przybij rurkę". Wspaniała zabawa podczas imprezy czy rodzinnego spotkania.

Zestaw Bum Bum Rurek kolędowy

Zestaw Kolędowy

W okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy tez skorzystać z zestawu kolędowego. Zawiera rurki diatoniczne, chromatyczne, oktawatory oraz książeczkę "Kolorowe kolędy" z zapisem znanych kolęd za pomocą kolorowych nutek.


Mamy nadzieję, że wybór odpowiedniego zestawu będzie teraz dziecinnie prosty. Prawie jak gra na Bum Bum Rurkach :)

Jeśli jednak zrodzą Wam się jakieś pytania, piszcie bez wahania na adres sklep@gitaraibas.pl

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl