Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Producenci

ALHAMBRA

Na początku 1960 roku Francisco Martinez Clavel zasugerował swoim wspólnikom Ricardo Llorens i Jose Maria Vilaplana Vilaplana, którzy prowadzili wtedy mały warsztat stolarski, aby zbudować prototyp klasycznej hiszpańskiej gitary.

Panowie zbudowali instrument wzorując się na gitarze należącej do krewnego.

Prototyp został sprawdzony i dopracowany z pomocą lokalnych nauczycieli muzyki.

Widząc sukces swojego projektu, zdecydowali się kontynuować budowę gitar w większej ilości. W tym celu stworzyli firmę o nazwie Manufacturas Jachi, której wspólnikami byli Francisco Martínez Clavel, José María Vilaplana Vilaplana, Ricardo Llorens Bonhome i jego szwagier José Luis.

Dość prędko zauważyli, że niestety brakuje im miejsca w warsztacie. Zdecydowali się na przeniesienie warsztatu na ulicę Cela w mieście Muro de Alcoy, gdzie prędko zatrudnili około 20 osób do pracy.

José Botella Miró skontaktował się z Manufacturas Jachi i zaoferował im swoje usługi jako agent handlowy w celu sprzedaży zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Po kilku latach pan Martínez Clavel zdecydował się sprzedać swoje udziały i opuścić firmę. Od tego momentu José Botella Miró i Rafael Insa Satorre doszli do porozumienia z panem Martínezem Clavelem, aby kontynuować projekt po sześciomiesięcznym okresie próbnym.

W dniu 14 czerwca 1965 r. Została zarejestrowana firma Manufacturas Alhambra, SA , a jej wspólnikami założycielami zostali: Rafael Insa Satorre, José Botella Miró, José Botella Valls, Jesús Cuesta Suárez, José María Vilaplana Vilaplana i Pan Ricardo Llorens Bonhome.

Przez te wszystkie lata i do dnia dzisiejszego Alhambra stopniowo ugruntowała swoją pozycję na krajowym i międzynarodowym rynku instrumentów strunowych, opierając się na ciągłym wysiłku i dążeniu do doskonalenia.

Od początku projektu Alhambra jest wierna konstrukcji gitar, zgodnie z tradycyjnym hiszpańskim łączeniem gryfu z pudłem (spanish heel) i z wykorzystaniem najszlachetniejszych i najróżniejszych drewien.

Na koniec należy podkreślić kapitał ludzki tej firmy, ponieważ duża część młodych ludzi, którzy rozpoczęli pracę w tym małym warsztacie, przez całe życie zawodowe w firmie rozwinęła się do tego stopnia, że wielu z nich przeszło na emeryturę. Inni pracujący w firmie od początku jej istnienia, stanowią zgrany zespół z dużym doświadczeniem i nieocenioną wartość dla Alhambry.

Aktualnie w warsztacie na ulicy Cela produkuje się dziennie setki gitar klasycznych.

.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl